Sjezdovky volají: Nezapomeňte na cestovní pojištění
30. 11. 2023

Sjezdovky volají: Nezapomeňte na cestovní pojištění

S blížící se lyžařskou sezónou je důležité myslet nejen na vybavení, destinaci a přát si hezké počasí, ale také na správné cestovní pojištění. Tento článek vám poskytne užitečné informace o tom, proč je cestovní pojištění při lyžování v zahraničí důležité a jaké složky by mělo obsahovat. Zjistěte, jak může cestovní pojištění ochránit nejen vaše zdraví, ale i finance a poskytnout vám klidnou a bezstarostnou lyžařskou dovolenou. 

Základy cestovního pojištění: Co byste měli vědět před odjezdem na lyže

Příprava na lyžařskou dovolenou zahrnuje více než jen výběr destinace a balení vybavení. Zahrnuje také pečlivé zvážení vašeho cestovního pojištění. To může být rozhodující pro vaši finanční a zdravotní bezpečnost v zahraničí. Mnoho lyžařů předpokládá, že jejich zdravotní pojištění je dostatečné, ale ve skutečnosti mnohá zahraniční léčebná zařízení vyžadují přímou platbu nebo nepokrývají určité lékařské služby.

Cestovní pojištění by mělo pokrývat náklady na lékařskou péči v případě úrazů na sjezdovkách, včetně nákladů spojených s převozem a záchrannými službami. Důležitým aspektem je výběr pojištění, které odpovídá vašim konkrétním potřebám a destinaci. Zvažte limity pojistného krytí a rozsah pokrytí, které by mělo zahrnovat nejen zdravotní péči, ale také náklady spojené s předčasným návratem domů nebo ztrátou vybavení.

Dále je třeba vzít v úvahu specifika destinace. Například v některých zemích mohou být lékařské náklady výrazně vyšší než doma. V takových případech je důležité mít pojištění s vyšším limitem krytí. Stejně tak je důležité zkontrolovat, zda pojištění pokrývá specifické aktivity, jako je heliskiing nebo freeriding, pokud se plánujete těmto sportům věnovat.

Nakonec byste měli zvážit, zda vaše pojištění nabízí asistenční služby v případě nouze. Tyto služby mohou zahrnovat například organizaci lékařského ošetření, převozu do nemocnice, nebo dokonce repatriace. Správně zvolené cestovní pojištění vám poskytne nejen finanční ochranu, ale také klid na mysli, umožňující vám plně se věnovat radostem z lyžování.

Specifika pojištění pro lyžaře: Od zdravotní péče po záchranu na svahu

Lyžování jako sport s sebou nese specifická rizika, která by měla být pokryta vaším cestovním pojištěním. Kromě základního zdravotního pojištění, které pokrývá standardní lékařskou péči, by lyžaři měli zvážit připojištění pro případy úrazů na sjezdovkách. To zahrnuje pokrytí nákladů spojených s vyhledáním záchranných služeb, včetně helikoptérové záchrany, která je v mnoha lyžařských oblastech nezbytná a může být velmi nákladná.

Dalším důležitým aspektem je pojištění proti ztrátě nebo poškození lyžařského vybavení. Ať už si vybavení půjčujete nebo máte vlastní, jeho ztráta nebo poškození může být nejen nepříjemná, ale také drahá. Pojištění může pokrýt náklady na náhradu nebo opravu vybavení, což vám umožní pokračovat ve vaší dovolené bez větších finančních ztrát.

Kromě toho byste měli zvážit pojištění proti zrušení cesty. To se může hodit, pokud se nemůžete zúčastnit plánované lyžařské dovolené z důvodů, jako je nemoc, nebo pokud musíte cestu předčasně ukončit. Toto pojištění může pokrývat náklady na nevyužité ubytování a další rezervované služby, které již nelze zrušit bez poplatků.

Nakonec, zvažte možnosti pojištění proti úrazu a trvalé invaliditě. Tyto složky pojištění poskytují finanční kompenzaci v případě vážného zranění a mohou být neocenitelnou podporou v těžké situaci.

Pojištění odpovědnosti a další doporučená připojištění

Jednou z nejvýznamnějších částí cestovního pojištění pro lyžaře je pojištění odpovědnosti. Toto pojištění je zásadní, protože chrání před finančními nároky, pokud způsobíte úraz jinému lyžaři nebo zničíte cizí majetek. V některých zemích, jako je Itálie, je toto pojištění na sjezdovkách dokonce povinné. Pokrytí odpovědnosti může ochránit vaše finanční zájmy v případě, že jste zodpovědní za nehodu.

Kromě pojištění odpovědnosti je vhodné zvážit připojištění, které poskytuje ochranu v širším rozsahu situací. Patří sem například pojištění proti právním nákladům, které může být užitečné v případě právních sporů nebo nejasností ohledně úrazu na svahu. Také pojištění proti úrazu, které poskytuje jednorázovou finanční kompenzaci v případě trvalé invalidity nebo vážného zranění, může být cenným doplňkem.

Důležitou součástí je také zvážení rizik spojených s konkrétními destinacemi a typy lyžování. Pokud plánujete lyžovat v extrémních podmínkách nebo se věnovat freeridu mimo vyznačené sjezdovky, je důležité zajistit, aby vaše pojištění tuto činnost pokrývalo. Mnohé standardní smlouvy vylučují takové aktivity, proto je nutné vyhledat specializované pojištění, které zohledňuje tyto specifické potřeby. Například, pokud se chystáte na heliskiing, ujistěte se, že vaše pojištění pokrývá potenciální rizika a náklady spojené s tímto druhem aktivity.

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo potřebujete pomoci s výběrem ideálního cestovního pojištění pro vaši příští lyžařskou dovolenou, neváhejte mě kontaktovat.

Karel Macalík
Autor: Karel Macalík

Jmenuji se Karel Macalík.

Ve finanční branži působím od roku 2006. Pomáhám všem klientům s pojištěním, investicemi, hypotékami, ale také s úsporami (elektřina, plyn, běžné účty, spořící účty). Všechny důležité úspory najdete v menu v položce možnosti úspor.

Od roku 2006 do roku 2009 jsem toho mnoho ve finanční sféře nevěděl a spoléhal se na svého otce Ing. Karla Macalíka, který měl velké zkušenosti v oboru finančního poradenství. Když v roce 2009 zemřel, byl jsem ve svých jednadvaceti letech postaven před těžký úkol: zabezpečit celou rodinu, a to jako její nejmladší člen. Tehdy jsem vydělával cca. 20.000 Kč měsíčně, ale výdaje dvou rodin (povinné platby) byly 60.000 Kč, tzn. – 40.000 Kč měsíčně. Musel jsem rychle jednat, abych sebe a rodinu nedostal do problémů.

Zlom přišel v listopadu 2009, kdy jsem absolvoval v Luhačovicích dvoudenní seminář Roberta Stuchlíka, autora knihy Tým snů, a 2 hodiny jsme věnovali filmu Tajemství (The Secret). Uvědomil jsem si, že vše je možné, pokud chci a vytrvám a tehdy jsem si na 100 Kč bankovku napsal 100.000 Kč měsíčně, jak to udělal pan Jack Canfield s jedním dolarem právě ve filmu Tajemství. Dlouho žádný nápad nepřicházel, až snad za měsíc mě napadla myšlenka pomáhat klientům tím, že jim ušetřím a z ušetřených prostředků zabezpečím něco, co potřebují, a přitom pomohu i sobě.

Ono je totiž velmi důležité v našem oboru, aby platila rovnice WIN vs. WIN.

A právě tehdy v roce 2009 jsem vymyslel možnosti, jak by klienti mohli ušetřit a z ušetřených prostředků pokrýt svá přání nebo se k nim alespoň více přiblížit. Získal jsem tak i klienty, kteří neměli ani korunu měsíčně na svá přání, a přesto jsem jim dokázal pomoci, tím jsem pomohl i rodině a od toho okamžiku jsem věděl, že to zvládnu.

Tehdy jsem založil weby www.karelmacalik.cz a www.svobodnefinance.cz, abych klientům mohl představit možnosti úspor.

Veškeré informace naleznete také na stránkách Karel Macalík, Stránka Finanční gramotnosti na Facebooku, Twitter – Karel Macalík, Videa o financích na Youtube – Karel Macalík

 

Kontakt

 

email: karelmacalik@karelmacalik.cz

telefon: 721 709 262

Kancelář: nám. T. G. Masaryka 588, 760 01  Zlín

Adresa dle živnostenského rejstříku: Zálešná I. 1102, 760 01 Zlín

IČ: 72006480

DIČ: CZ8803014539 nejsem plátce DPH

ÚOOÚ: registrační číslo 00049538 ze dne 5.11.2013

zapsán v živnostenském rejstříku u Magistrátu města Zlína – odbor živnostenský náměstí Míru 12, od 1. srpna 2006, ev. číslo ŽL: 370502-68131

Investiční a penzijní produkty zprostředkováváme jako vázaný zástupce zapsaný v registru ČNB pod IČ: 72006480 a zároveň registrovaný pod investičním zprostředkovatelem Broker Trust, a.s. IČ: 26439719.

Pojistné produkty zprostředkováváme jako podřízený pojišťovací zprostředkovatel zapsaný v registru ČNB pod č. 047742PPZ a zároveň registrovaný pod pojišťovacím agentem Broker Trust, a.s. 032585PA.

Spotřebitelské úvěry zprostředkováváme jako vázaný zástupce zapsaný v registru ČNB pod IČO: 72006480 a zároveň registrovaný pod samostatným zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů Broker Trust, a.s. IČ: 26439719.

Bližší informace získáte http://www.brokertrust.cz/proklienty

 

 

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Stáhněte si zdarma

8 tipů, jak ušetřit peníze

zpracováním osobních údajů